ETFTA UKC Show 2015

Amerikankääpiöterriereiden, amerikankarvatonterriereiden sekä rottaterriereiden virallinen UKC -näyttely,
viralliset Euroopan Mestaruuskisat Tuholaistorjunnassa™ sekä Nopeusjuoksussa.

Tapahtuma pidettiin sunnuntaina 22.11.2015
Espoon Koirakeskuksessa

Kuvassa yllä: Pienten koirien nopeusjuoksun kärkikolmikko! Amerikankääpiöterrieri Simmu (keskellä) voitti täpärästi amerikankarvatonterrierit...

Suuri kiitos kaikille osallistujille! Kiitos!

Hulppea kuvagalleria ETFTA UKC Show 2015 -tapahtumasta, klikkaa tästä >>

Sathy ry.:n järjestämien kisojen tulokset ovat nähtävissä. Katso jännittävien tuholaistorjunta™- ja pienten koirien nopeusjuoksukisojen tulokset ja sijoitukset tästä, klikkaa tästä >>

Alla olevasta ikkunasta voit kurkistaa SATHY:n tulospalvelusivulle....

 

 

Hulppea kuvagalleria ETFTA UKC Show 2015 -tapahtumasta, klikkaa tästä >>

 

UKC näyttelyn tulokset:

Judge: Felicity Trammell, USA

Toy Fox Terrier 10


Junior Male
1. 'PR' Icefox Senefi Fly Up Indy, om. Emma Mussalo
2. 'PR' Senefi's Little Salvador, om. Kajsa Backas-Heikkilä


Best Male
'PR' Icefox Senefi Fly Up Indy, om. Emma Mussalo


Reserve Best Male
'PR' Senefi's Little Salvador, om. Kajsa Backas-Heikkilä


--------------------------------------------------------------


Female Puppy
1. 'PR' Icefox Wind Me Up Maya, om. Anu Luostarinen
2. 'PR' Icefox Keep Up With The Story, om. Anita Pesola


Junior Female
1. 'PR' Dunkel's Merida, om. Kirsi Rostamo & Isa-Maria Vilkevuori
2. 'PR' Dunkel's Aurora, om. Terhi Ruuska & Janne Ruuska


Intermediate Female
1. 'PR' Dunkel's Fancy Gabby, om. Emma Mussalo


Adult Female
1. 'PR' Dunkel's Rosalynn, om. Emma Mussalo
2. 'PR' Dunkel's Marylou Mocca, om. Terhi Ruuska & Janne Ruuska


Best Female
'PR' Dunkel's Merida, om. Kirsi Rostamo & Isa-Maria Vilkevuori


Reserve Best Female
'PR' Dunkel's Fancy Gabby, om. Emma Mussalo


---------------------------------------------------------------------


Best Of Winners
'PR' Dunkel's Merida, om. Kirsi Rostamo & Isa-Maria Vilkevuori


--------------------------------------------------------------------


Grand Champion
URO1 UFR GRCH'PR' Senefi's Brown Oscar, om. Christin Keinänen


Best Of Breed
URO1 UFR GRCH'PR' Senefi's Brown Oscar, om. Christin Keinänen


****************************************************************


Rat Terrier 1


Junior Female, Best Female, Best of Breed


Warren Mountain Red Velvet Legacy, om. Saija Hakanen


****************************************************************


American Hairless Terrier 13 hairless, 2 coated


Coated


Male Puppy
1. Maahisen Huippuhemmo, om. Outi Pikkarainen


Best Male of Variety
Maahisen Huippuhemmo, om. Outi Pikkarainen


Hairless


Junior Male
1. Unicometan's East Wind, om. Terhi Laaksonen
2. Maahisen&Sarantais Onnenpotku, om. Outi Pikkarainen
3. Sarantais What Is Love, om. Jenni Tähtinen


Intermediate Male
1. UFA 'PR' Sarantais Black Badge, om. Elina Tirri & Ari Palmu
2. Tulimaan Maldek, om. Johanna Palomäki


Adult Male
1. UFA Sarantais Otroliga Oliver, om. Elina Tirri & Ari Palmu
2. Wundway Montgomery Red, om. Jenni Tähtinen
3. Tulimaan Edward, om. Taru Anttalainen


Best Male of Variety
Unicometan's East Wind, om. Terhi Laaksonen


Reserve Best Male of Variety
Maahisen & Sarantais Onnenpotku, om. Outi Pikkarainen


Best Male
Unicometan's East Wind, om. Terhi Laaksonen


Reserve Best Male
Maahisen & Sarantais Onnenpotku, om. Outi Pikkarainen


------------------------------------------------------------


Coated


Junior Female
1. Caa-Allepo Thera, om. Sanna Tuovinen


Best Female of Variety
Caa-Allepo Thera, om. Sanna Tuovinen


Hairless
Female Puppy
1. Maahisen Tyylilyyli, om. Outi Pikkarainen
2. Sarantais Ljuva Lucia, om. Sari Uusitalo & Seija Tolvanen


Best Female of Variety
Maahisen Tyylilyyli, om. Outi Pikkarainen


Reserve Best Female of Variety
Sarantais Ljuva Lucia, om. Sari Uusitalo & Seija Tolvanen


Best Female
Maahisen Tyylilyyli, om. Outi Pikkarainen


Reserve Best Female
Sarantais Ljuva Lucia, om. Sari Uusitalo & Seija Tolvanen


----------------------------------------------------------------


Best Of Winners
Unicometan's East Wind, om. Terhi Laaksonen


----------------------------------------------------------------


Champion
CH 'PR' Grand Animal Eros @ Sarantais, om. Sari Uusitalo


Reserve Champion
CH WMK's Journey To Sarantais, om. Sari Uusitalo


------------------------------------------------------------------


Best of Breed
CH 'PR' Grand Animal Eros @ Sarantais, om. Sari Uusitalo


*******************************************************


Best In Multibreed Show
CH 'PR' Grand Animal Eros @ Sarantais, om. Sari Uusitalo


Reserve Best In Multibreed Show
Warren Mountain Red Velvet Legacy, om. Saija Hakanen


*******************************************************


Toy Fox Terrier, Altered 2


Adult Female, Best Female
1. 'PR' Dunkel's Valentina, om. Christin Keinänen


Champion
ALT CH 'PR' Dunkel's Duchess, om. Anita Pesola or Petri Pesola


Best of Breed
ALT CH 'PR' Dunkel's Duchess, om. Anita Pesola or Petri Pesola


*********************************************************


Non Licensed


Working TFT 1


Best Working TFT
'PR' Senefi's Lil' Rockin Dumle, om. Maija Holappa


*********************************************************

Hulppea kuvagalleria ETFTA UKC Show 2015 -tapahtumasta, klikkaa tästä >>

 

Järjestäjinä:

ETFTA

Toy Fox Terrier Kennels

Senefi

SATHY ry.



Yhteistyössä:

UKC

NTFTA



Sponsorit:

© Copyright ETFTA